Et hurtigt ærinde med helt andet formål, blev lige pludselig til støvlekøb.
Jeg har længe sukket efter et par korte støvler, sådan lidt musketeragtige. Jeg har kigget og ledt men det har ikke lige sagt ”spar 2”.
Så lige pludselig, da jeg allermindst havde tid og tankerne slet ikke var på støvler, så var de der. Og så oven i købet i et af mine favoritmærker Bubetti. De bliver super gode, jeg kan mærke det.
Kender I det, når man gerne vil have noget bestemt, så er det rigtige der ikke lige, og omvendt :o)
God aften til dig også.
9 Comments
Skønne støvler, Sonnie, mon ikke de kommer til at sidde en masse på dine fødder? Heldigt at du fandt lige dem, som du gik og drømte om.
Jeg er også på støvlekig, men jeg er ikke afklaret med lange/korte/sorte/brune/lynlås/snøre/hæl/rågummi og så videre og så videre.
Mon ikke jeg bare skal nøjes med at kigge lidt endnu 🙂
Hej Anne.
Jeg tror de kommer til bo på mine fødder :o) nej, der skal også være plads til alle de andre støvler. (jeg har noget med fodtøj du ved)
Kig du bare lidt endnu, der er også mange at vælge imellem derude, det ene par mere fede end det andet.
Håber de lige pludselig er der for dig også.
Kh. Sonnie
Ja.. jeg vil have det hele..
Tak tak for dejlig shoppetur.. Det var så godt for mit humør at være sammen med jer..
Fede støvler.
Hej Mette.
Ja, du vil have det hele og gerne 2 af hver :o)
Du er bare så sjov. Tak for en dejlig bytur herfra også. Hils Vivi.
Kh. Sonnie
Ååååh som jeg dog elsker Bubetti's lækre lækre fodtøj. God fornøjelse med dem. :o)
De er så lækre de støvler! Har også selv et par Bubetti – de er simpelthen gode at gå i.
Wauw, hvor er de lækre! Jeg har haft et par, der mindede meget om dine.
Ja, jeg kender kun alt for godt, at man kan have noget i hovedet, som det er nærmest umuligt at finde.
Jeg må ind og kigge på dit link – ha' en rigtig god fredag, Sonnie 🙂
Hej Puttenings.
Jeg elsker også Bubetti, og jeg skal helt sikkert nok få god fornøjelse af dem.
God fredag.
Kh. Sonnie
Hej Irene.
Bubetti er fantastiske at gå i, og så holder de rigtig godt :o)
God fredag til dig også.
Kh. Sonnie
Hej Madame.
Ja, de er mega lækre. Gad vide hvorfor det er sådan, at når man vil have noget bestemt, så kan man aldrig finde det.
Tag endelig et kig på linket, der er mange fede støvler.
God fredag til dig også.
Kh. Sonnie